Język polski English Deutsch český
Jasny Dwór Jasny Dwór Jasny Dwór Jasny Dwór Jasny Dwór Jasny Dwór

Zobacz Film Promocyjny

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje o ofertach specjalnych, promocjach, dodaj swój adres email.

Oferty specjalne

Republika Czeska

Lokalizacja Ziemi Kłodzkiej przy granicy z Czeską Republiką powoduje, że warto wybrać się na wycieczkę do niezwykłych, ciekawych miejsc u naszych południowych sąsiadów.

PRAGA - urocza stolica Czech jest miastem, które powinien odwiedzić każdy. Obejrzenie tych kilku najważniejszych atrakcji z przejazdem zajmie cały dzień (odległość od Polanicy 180 km, w tym ponad 100 km autostradą). Praga to jedna wielka atrakcja turystyczna, podczas wycieczki trzeba konieczne odwiedzić zespół zamkowy Hradczany, przejść Mostem Karola, następnie podziwiać uliczki Starego Miasta z Rynkiem Staromiejskim i Placem Wacława.

Blisko granicy leży wzniesione na skale otoczone z trzech stron rzeką miasteczko Nove Mesto nad Metuji. Warto zatrzymać się na pięknym rynku otoczonym kamieniczkami z jaskółczymi ogonami i zwiedzić obok zamek z ogrodem w stylu renesansu włoskiego.

ADRSZPASKO-TEPLICKIE SKAŁY

Ten niezwykle atrakcyjny obszar dzieli się na 2 części. Słynne Skalne Miasto obok Adrspach oferuje wycieczkę pośród wysokich skalnych rzeźb. Natura stworzyła tu najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Można przepłynąć również łódką skalnym jeziorkiem. Druga trasa rozpoczynająca się w Teplicach ma podobny charakter, szlak udostępnia mozliwość wejścia na wierzchołki niektórych skał.

W odległości do 80 km od Polanicy leży kilka ciekawych zaspołów zamkowo-pałacowych. Poza wspomnianym zamkiem w Nove Mesto warto zwiedzić wczesnogotycki zamek położony na wzgórzu nad rynkiem przygranicznego Nachodu. Natomiast w Ratiboricach znajduje się kompleks pałacowy ze ścieżką dydaktyczną, obiekt jest związany z czeską pisarką Bozeną Nemcovą. W miejscowości Opocno polecamy zamek nad doliną Złotego potoku otoczony obszernym ogrodem angielskim.

Miłośnicy wycieczek górskich mają również w zasięgu jednodniowej wycieczki Karkonosze. Z uzdrowiska Janske Lazne prowadzi czynna cały rok kolej gondolowa na szczyt Cernej Hory (1260 m.n.p.m.), a z położonego kilka km dalej miasteczka Pec można wyjść lub wyjechać wyciągiem krzesełkowym na najwyzszy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę (1602 m.n.p.m.).